Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

CZY WARTO POLEROWAĆ LAKIER?

Polerowanie lakieru niektórym wydaje się być czynnością zarezerwowaną jedynie dla osób prawdziwie zakochanych w swoim aucie i zbędną w przypadku samochodów używanych na co dzień. Czy jednak tak jest w rzeczywistości? Czy polerowanie lakieru to jedynie kosmetyczny zabieg stosowany w przypadku samochodów przeznaczonych na wystawy?

polerowanie lakieru

Co daje polerowanie lakieru samochodowego?

Lakier samochodowy nie jest wieczny – trudne warunki użytkowania, sól drogowa oraz czas działają na jego niekorzyść. Polerowanie lakieru pozwala przywrócić mu pierwotny wygląd i sprawić, że auto będzie wyglądać jak nowe. Wygląd samochodu zależy w znacznej mierze właśnie od stanu powłoki lakierniczej – wyszukana sylwetka, zadbana tapicerka czy eleganckie chromy nie mają aż tak wielkiego wpływu na estetykę samochodu, jak właśnie gładka, czysta i lśniąca powierzchnia karoserii. Polerowanie lakieru jest dobrym rozwiązaniem w przypadku jego zmatowienia oraz w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z płytkimi rysami.

Niestety nie da się w ten sposób przywrócić blasku lakierom głęboko porysowanym, np. w wyniku zawadzenia o słupek parkingowy czy uszkodzenia uderzeniem kamieni. Wynika to z faktu, że powłoka lakiernicza na aucie jest wielowarstwowa, a zabiegi polerskie wpływają jedynie na zewnętrzną, bezbarwną jego powierzchnię. Jeżeli uszkodzenie jest na tyle poważne, że odsłonięte zostały głębsze warstwy, konieczna będzie interwencja lakiernika.

Czym polerować samochód?

Do polerowania lakieru wykorzystywane są pasty polerskie – specjalne preparaty o właściwościach ściernych, które usuwają cieniutką, zewnętrzną warstwę uszkodzonego lub zmatowionego lakieru. Polerowanie przeprowadzać można ręcznie lub maszynowo. Metoda ręczna jest pracochłonna i męcząca, ale gwarantuje większe bezpieczeństwo, gdyż praktycznie nie występuje tu ryzyko poważnego uszkodzenia lakieru. Cały proces można przyspieszyć, decydując się na zakup polerki mechanicznej – tutaj warto jednak postawić na ostrożność i stosować delikatne pasty polerskie. Zbyt duży nacisk lub wykorzystanie agresywnych preparatów ściernych bez doświadczenia jest obarczone pewnym ryzykiem i może doprowadzić do usunięcia zbyt dużej warstwy lakieru bezbarwnego.

Jak przygotować samochód do polerowania?

Auto przeznaczone do wypolerowania należy przede wszystkim dobrze umyć. Najlepiej wykonać to ręcznie lub skorzystać z usług dobrej myjni bezdotykowej. Automatycznie myjnie są z pewnością rozwiązaniem wygodnym i szybkim, ale mechaniczne szczotki nie wpływają dobrze na powłokę lakierniczą i powodują powstawanie specyficznych, kolistych zarysowań. Jednak nawet zbyt agresywne mycie ręczne może być przyczyną powstawania rys. Aby tego uniknąć warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są gąbki lub ściereczki do tego celu używane, oraz bezwzględnie dbać o ich czystość. Zbierający się na powierzchni gąbki brud oraz pył może zadziałać jak ścierniwo i uszkodzić lakier. Nie warto również agresywnie czyścić powierzchni karoserii poprzez szorowanie, gdyż nadmierny nacisk przy czyszczeniu jest jednym z największych wrogów lakieru.

Nie mając odpowiedniego zapasu czasu lub pewności, że wszystkie czynności przeprowadzimy prawidłowo, lepiej udać się do dobrego warsztatu lakierniczego, oferującego tego typu usługi. Ręka fachowca to nieoceniona pomoc i gwarancja, że samochód wróci na drogę piękny i odświeżony.