Dobry ortodonta Katowice

0
162
Rate this post

Wady zgryzu i podobne problemy można zlikwidować

Wady zgryzu i krzywo rosnące zęby to problemy, które nie są tak rzadkie jak mogłoby się wydawać. Takie wady uzębienia trzeba wręcz korygować. Nieprawidłowo rosnące zęby, to nie tylko kiepski efekt wizualny, ale też ryzyko tego, że zęby szybciej będą się psuć. Bardzo częste są też problemy z mówieniem czy też z gryzieniem pokarmów. Dentysta jednak nie jest w stanie tu wiele pomóc. Potrzebny jest dobry ortodonta Katowice.

Ortodonta i leczenie ortodontyczne

Dobry ortodonta Katowice z pewnością rozpocznie leczenie od założenia aparatu ortodontycznego na zęby. Przy wadach łatwych do wyleczenia, może to być aparat czasowy, do zakładania – na przykład – tylko na noc. Przy poważniejszych wadach zgryzu, ortodonta założy aparat stały. Konieczne będzie powracanie do gabinetu ortodontycznego na kolejne wizyty, w trakcie których ortodonta będzie regulował ustawienia aparatu, tak by zęby zaczęły przestawiać się na właściwe pozycje. Może to czasami powodować dolegliwości bólowe, nie zawsze jednak tak jest.

Leczenie ortodontyczne może być długotrwałe. Niekiedy konieczne jest noszenie takiego aparatu nawet przez wiele miesięcy. Efekt zawsze jednak jest ten sam. Zęby stają się proste, ładne, a uśmiechanie się nie jest już powodem do wstydu, bowiem proste, zdrowie zęby wyglądają po prostu świetnie.