Gabinet stomatologiczny Bytom

0
134
Senior dentist examining the teeth of a young woman
Rate this post

Pierwsza wizyta u nowego stomatologa

Pierwsza wizyta u nowego stomatologa zawsze jest stresująca. Nigdy bowiem nie ma pewności, czy leczenie stomatologiczne nie będzie bolesne i czy nowy dentysta będzie przyjazny i profesjonalny, czy też nie. Z tego między innymi powodu pierwsza wizyta u nowego stomatologa powinna zawsze wyglądać podobnie. I to od pacjenta zależy czy tak będzie.

Nie warto godzić się na skomplikowane leczenie

Odwiedzając po raz pierwszy gabinet stomatologiczny Bytom, z pewnością usłyszymy, że konieczne jest dokonanie oględzin wszystkich zębów. Lekarz dentysta obejrzy całe uzębienie i na karcie naniesie informacje na temat tego, które zęby są zdrowe, które już wcześniej były leczone i które są do wyleczenia. Może też zaproponować pierwsze leczenie stomatologiczne. Z uwagi na to, że jest to nowy dentysta i nie mamy pewności jak będzie leczyć, nigdy nie należy się godzić na rozpoczęcie leczenia skomplikowanego. O wiele rozsądniej poprosić – na przykład – o zaplombowanie niewielkiego ubytku.

Po pierwszej wizycie będziemy mogli ocenić stomatologa

Szybkie leczenie stomatologiczne, takie jak zaplombowanie niewielkiego ubytku, pozwoli nam ocenić stomatologa i podjąć decyzję, czy chcemy do danego gabinetu wracać, czy też nie. Rozpoczynając skomplikowane leczenie stomatologiczne, możemy nie mieć wyboru. Zawsze więc na początku warto decydować się na mało skomplikowane. To jest w naszym interesie.