Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

JAK MYĆ SAMOCHÓD ABY NIE PORYSOWAĆ LAKIERU?

Każda rysa na lakierze to problem dla prawdziwego miłośnika motoryzacji. Drobne zarysowania i zadrapania powstają głównie w wyniku działania warunków zewnętrznych, nieostrożnej eksploatacji lub… mycia samochodu. Czy to możliwe, że czynność skierowana na poprawę wyglądu auta może być przyczyną jego porysowania? Niestety tak – aby ochronić swoje auto przed podobnymi wypadkami warto dowiedzieć się, jak myć samochód, aby nie zarysować lakieru.

jak myc samochod zeby nie porysowac lakieru

Myjnia automatyczna – wróg numer 1?

Kiedy myjnie automatyczne pojawiły się w naszym kraju, stały się prawdziwym hitem. Niestety ich wady bardzo szybko wyszły na jaw i aktualnie powstaje ich coraz mniej. Zaletą takiego rozwiązania jest w praktyce jedynie szybkość całej operacji oraz – w niektórych wypadkach – możliwość umycia podwozia z soli drogowej. Dlaczego nie warto – bez wyraźnej potrzeby – korzystać z automatycznej myjni? Przede wszystkim dlatego, że samochód jest wyczyszczony zwykle niedokładnie. Z powierzchni lakieru zanieczyszczenia usuwane są całkiem przyzwoicie, ale zakamarki wciąż wymagają poprawek. Dodatkowo szczotki w myjniach automatycznych mogą być pełne zanieczyszczeń z poprzednich aut, a to właśnie może prowadzić do uszkodzenia lakieru. Drobinki brudu działają jak papier ścierny, a stosunkowo duży nacisk szczotek automatycznych powoduje, że na lakierze powstają koliste, wyraźne rysy. Pewne światło w tunelu pojawiło się, gdy na lepszych myjniach zaczęto używać szczotek z miękkiego materiału.

Myjnia bezdotykowa – dobre rozwiązanie dla zapracowanych

W myjniach bezdotykowych czyszczeniem zajmuje się człowiek – to znacznie lepsze rozwiązanie niż zdanie się na bezduszną maszynę. Po pierwsze uzyskamy znacznie lepszy efekt, gdyż metody stosowane w takich zakładach, pozwalają na pozbycie się zanieczyszczeń także z zakamarków i szczelin samochodu. Po drugie mamy pewność, że żadna szczotka nie będzie szorować po lakierze i rysować jego powierzchni. Trzecią zaletą jest to, że żaden automat nie urwie nam lusterka, anteny czy innego elementu wyposażenia, co czasami ma miejsce w myjniach zautomatyzowanych. Czy jest to rozwiązanie idealne? Nie do końca – w myjniach bezdotykowych zagrożeniem mogą być chemiczne detergenty stosowane do mycia oraz stosowanie myjek ciśnieniowych. Częste stosowanie takich metod czyszczenia może nie być dobre dla lakieru.

Mycie ręczne – idealny sposób na walkę z rysami?

Pozostaje jeszcze opcja ręcznego mycia samochodu. Z pewnością jest to sposób najbardziej finezyjny, ale czasochłonny. Czy jest to jednak metoda bezpieczna dla lakieru? Owszem, ale pod warunkiem, że do całej czynności podejdziemy z głową. W myciu ręcznym ważne są detale. Do takiej czynności warto przygotować sobie miękkie, czyste ściereczki z mikrofibry i unikać stosowania gąbek, w których łatwo utykają ziarenka piasku. Częste płukanie ściereczek jest tak samo ważne, jak materiał z którego są wykonana – wszystko w celu uniknięcia zarysowania drobinkami brudu, który pozostaje na ich powierzchni i działa jak ścierniwo. Warto również odpowiednio się ubrać do pracy – na nic dbałość o czystość szmatek, jeżeli w czasie mycia dachu zarysujemy drzwi ostrą końcówką ekspresu bluzy lub metalowym guzikiem przy mankiecie. Dbając o szczegóły można zapewnić sobie idealne warunki, w których czyszczenie nie zaszkodzi powłoce lakierniczej.