Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

JAK NAWOSKOWAĆ SAMOCHÓD?

Woskowanie karoserii samochodowej to nie tylko zabieg kosmetyczny, który ma na celu poprawę wizerunku auta. Pięknie błyszczący lakier to oczywiście duma każdego kierowcy, ale regularne stosowanie preparatów woskowych pomaga również chronić powłoki lakiernicze i sprawiać, że będą one odporniejsze na działanie trudnych warunków zewnętrznych. Woskowanie może również pomóc w usuwaniu delikatnych rys i niedoskonałości, które wypełnione woskiem stają się mniej widoczne. Jak jednak prawidłowo wykonać woskowanie?

lakierowanie samochcodu

Jak przygotować auto do woskowania?

Pierwszym krokiem jest zawsze dokładne umycie samochodu. Warto przy tym posłużyć się specjalnie przeznaczonymi do
tego celu detergentami i szamponami oraz środkami przeznaczonymi do usuwania trudnych zabrudzeń. Przed przystąpieniem do nakładania wosku trzeba też wysuszyć karoserię – można po prostu poczekać, aż woda odparuje lub pomóc sobie chłonnym ręcznikiem z delikatnego materiału.

Woskowanie może pomóc w uzyskaniu pięknego połysku – w tym celu warto jednak wstępnie wypolerować auto, usuwając w ten sposób niewielkie niedoskonałości oraz zmatowioną warstwę lakieru. Dzięki temu wydobędziemy z niego jego naturalną urodę, a woskowanie pomoże nam ją podkreślić. Polerowanie jest czynnością pracochłonną i męczącą. Wielu miłośników motoryzacji stara się ją uprościć z pomocą urządzeń elektrycznych – tutaj jednak warto zachować rozsądek i rozważyć ryzyko. Mechaniczne polerki to urządzenia, które wymagają pewnego doświadczenia i mogą w niewprawnych rękach spowodować uszkodzenia lakieru. Nie mając odpowiedniego doświadczenia lepiej zdecydować na polerowanie ręczne lub oddać wóz do warsztatu, gdzie zajmie się tym profesjonalista.

Jak woskować lakier?

Wosk jest substancją, która bardzo szybko zastyga i dlatego trzeba pamiętać o odpowiedniej temperaturze otoczenia. Optymalna wartość to około 20-25 stopni Celsjusza i dlatego warto poczekać na ciepły, ale nie upalny dzień lub wykonać całą czynność w miejscu, w którym panują odpowiednie warunki. Preparat rozprowadzamy na lakierze cienką warstwą przy pomocy miękkiej ściereczki, uważając aby nie zanieczyścić wosku. Jeżeli do pasty dostaną się drobinki brudu lub grubsze pyłki, istnieje ryzyko, że w czasie nakładania wosku porysujemy lakier. Woskowanie zawsze rozpoczynamy od górnych części auta, sukcesywnie przechodząc w dół.

Jak często woskować samochód?

Wosk zabezpiecza lakier przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, ale jego skuteczność jest ograniczona w czasie. Oznacza to, że czynność woskowania trzeba regularnie powtarzać. Częstotliwość takich operacji w głównej mierze zależy od warunków eksploatacji auta, stanu lakieru oraz używanych preparatów – woski nakładane w postaci rozcieńczanych wodą płynów utrzymują się na powierzchni lakieru znacznie krócej niż pasty o bardziej stałej konsystencji i dobrym składzie. Warto zapoznać się z dokładną instrukcją na opakowaniu, a w przypadku wątpliwości odwiedzić dobry warsztat lakierniczy, w którym fachowiec wyjaśni wszelkie niejasności dotyczące prawidłowego woskowania lakieru samochodowego.