Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

Mazda 3 używane

Decydując się na kupno auta warto zainteresować się modelem Mazda 3. Używane samochody z tej serii są bardzo cenione przez miłośników motoryzacji za niezawodność, ciekawą linię nadwozia, bezpieczeństwo oraz wysoki komfort jazdy. Na co jednak należy zwrócić uwagę, gdy obiektem zainteresowania kupującego jest właśnie używana Mazda 3? 2003 rok przyniósł nam pierwszą generację tego auta – na targach w Genewie zaprezentowana została pierwsza generacja modelu wywołując duże poruszenie wśród fanów marki Mazda. Używane auta do dzisiaj budzą zachwyt i pochwalić się mogą bardzo dużą niezawodnością, co rzadko zdarza się w przypadku aut starszych generacji.

Mazda 3 - używane samochody Mazda 3.

Mazda 3 – używane samochody Mazda 3.

Mazda 3 – sedan czy hatchback?

Do tej pory stworzone zostały trzy generacje Mazdy 3 i wszystkie produkowane były lub są jedynie w dwóch wersjach nadwoziowych. W pierwszym roku produkcji dostępna była jedynie Mazda 3 hatchback, jednak klienci bardzo szybko poczuli niedosyt, poszukując nieco bardziej stonowanie wyglądającej Mazdy 3. 2004 rok był pod tym względem przełomowy przynosząc wariant sedan, wyróżniający się bardziej eleganckim designem. Wybór nadwozia to kwestia mocno indywidualna, w której duże znaczenie ma gust kupującego oraz konkretne potrzeby. W tym wypadku najbardziej znaczące okazać się może zapotrzebowanie na przestrzeń bagażową – wersje z większymi bagażnikami chętnie kupowane są jako auta rodzinne lub turystyczne. Kupując model pierwszej generacji (np. Mazda 3 2005) do dyspozycji mamy 340-litrowy bagażnik w wersji hatchback i 413-litrowy w wariancie sedan. Druga generacja (Mazda 3 2008-2013) miała już większą przestrzeń bagażową w wersji sedan – powiększono ją do 430 litrów. W produkowanej do dzisiaj generacji trzeciej (Mazda 3 2013 i późniejsze) pojemności wynoszą 364 litrów (hatchback) i 419 litrów (sedan).

Mazda 3 – jaki silnik wybrać?

Samochód produkowany był i jest zarówno z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi. Mazda 3 I generacji dostępna była z silnikami w sześciu wersjach:
• 1.4 MZR – 84 KM (benzyna)
• 1.6 MZR 105 KM (benzyna)
• 2.0 MZR 150 KM (benzyna)
• 2.3 (151, 156 i w wersji MPS 260 KM (benzyna)
• 1.6 MZ-CD 90 i 109 KM (diesel)
• 2.0 MZR-CD 143 KM (diesel)

Z początku było jedynie pięć silników montowanych do Mazdy 3. 2007 rok przyniósł jednak poszerzenie oferty o 143-konnego diesla, co oznacza, że 2-litrowej jednostki tego typu nie znajdziemy w starszych modelach. Najczęściej wybierana przez kupujących jest Mazda 3 1.6 o mocy 105 koni mechanicznych, która zapewnia idealny kompromis między przyjemnością jazdy i ekonomicznym spalaniem – ta słabsza wersja wyróżnia się nawet wysoką dynamiką.

Jeszcze jedna wersja powstała w odpowiedzi na potrzeby lubiących dynamiczną jazdę fanów Mazdy 3 – 2006 rok przyniósł sportową wersję Mazda 3 MPS z benzynowym silnikiem o pojemności 2,3 litra i mocy 260 koni mechanicznych.

Mazda 3 2 generacji to znacznie większy wybór silników. Najchętniej wybierana była wersja Mazda 3 2.0. W trzeciej generacji zdecydowano się na prawdziwą rewolucję i wprowadzenie jednostek napędowych w technologii Skyactive.

Mazda 3 - używane samochody Mazda

Mazda 3 – dlaczego warto?

Mazda 3 to jedno z najbardziej niezawodnych samochodów z segmentu C – szczególnie jeżeli mowa o wersjach benzynowych. Mazda 3 diesel może być nieco bardziej kosztownym zakupem, chociaż wiele zależy od tego jak eksploatowany był samochód. Dlatego tak ważne jest, aby po auto wybrać się do sprawdzonego miejsca, gdzie mamy pewność, że trafimy na uczciwego sprzedawcę. Jeżeli zatem marzeniem jest sprawna i bezpieczna Mazda 3salon Mazdy z używanymi Mazdami będzie najlepszym wyborem. Zakup tego modelu jest opłacalny, gdyż z racji dużej żywotności na rynku zdarzają się prawdziwe perełki – w niemal idealnym stanie dostępna może być prawie nowa Mazda 3 hatchback 2016, jak i Mazda 3 2009 sedan z drugiej generacji i czasami niewielkim przebiegiem. Jeżeli decydujemy się zakup z drugiej ręki, warto upewnić się jak traktowana była dana Mazda 3. Test przed zakupem wykonuje Mazda Serwis – takie badanie pozwoli upewnić się, że auto nie posiada wad związanych z kosztownymi naprawami.

Co jeszcze sprawia, że tak wielu kierowców poszukuje samochodów marki Mazda 3?

Tuning jest jednym z powodów. Miłośnicy modyfikacji doceniają potencjał drzemiący w tym aucie i wiedzą, że z pomocą odpowiednich zabiegów można zmienić je w auto unikalne. Pod tym względem najbardziej cenione są modele drugiej generacji – Mazda 3 2010 – 2013. To także bardzo dobra propozycja dla miłośników komfortowej jazdy. W ofercie japońskiego producenta jest wiele luksusowych modeli, ale dla wielu fanów tej marki wzorem do naśladowania w swojej klasie jest właśnie Mazda 3. „Interior” czyli wnętrze w wielu wariantach, bardzo bogate wyposażenie standardowe i mnóstwo dostępnych dodatków sprawiają, że jest to samochód niezwykle nowoczesny i bardzo przyjemny w codziennym użytkowaniu. Mnogość wersji to także ogromna zaleta, gdyż w zależności od potrzeb dostępne są różne wersje i rodzaje – Mazda 3 może być zarówno doskonałym autem rodzinnym, turystycznym, jak i sportowym.

Mazda 3 – używane auta – na co uważać?

Niezawodność i bezawaryjność to jedne z najważniejszych zalet samochodu Mazda 3. Forum motoryzacyjne czy stronę dealera warto jednak odwiedzić w poszukiwaniu informacji o najczęściej występujących problemach. W przypadku tego modelu większość awarii to wynik nieprawidłowej eksploatacji. W wersji Mazda 3 Sport MPS warto sprawdzić stan turbosprężarki i regulatora zmiennych faz rozrządu. Niezależnie od tego czy obiektem zakupu jest stosunkowo nowa Mazda 3 2014 trzeciej generacji, czy też Mazda 3 2011 starszego typu, warto zawsze zwrócić uwagę na stan układu kierowniczego w wersjach ze wspomaganiem elektrohydraulicznym. Wieczne nie są też elementy zawieszenia – najczęściej wymiany wymagają łączniki gumy stabilizatora. Mazda 3 2011 i starsze mogą także potrzebować nowych tulei wahaczy. Szczególną ostrożność zachować należy przy zakupie modelu sprowadzonego z USA – wiele egzemplarzy to bowiem auta powypadkowe. Nie należy jednak bać się inwestycji w ten samochód – nawet jeżeli nie jest to najnowsza Mazda 3 2017 z małym przebiegiem – kupując z dobrego źródła zwykle otrzymuje się sprawny, niedrogi w eksploatacji i dający mnóstwo frajdy samochód z klasą.