Mazda 6

Mazda 6 pojawiła się na rynku w 2002 roku zastępując wysłużony już nieco model 626. Auto okazało się bardzo dobrą konstrukcją i już rok później zdobyło drugie miejsce w konkursie na Europejski Samochód Roku. Pierwsza generacja produkowana była w kilku wersjach – do dyspozycji był 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi oraz 5-drzwiowe kombi. Entuzjazm klientów budziła też liczba silników, w które wyposażana była Mazda 6. Salon opuszczały auta m.in. z silnikami benzynowymi o pojemności od 1,8 do 3,0 litra (silnik 3,0 tylko w wersji na USA) oraz kilkoma typami 2-litrowych diesli. Druga generacja wyszła w 2007 roku i zaprezentowana była na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Trzy lata później pojawiła się faceliftingowana Mazda 6. Używane modele pierwszej generacji cieszyły się dużym powodzeniem, z racji sporego wyboru wersji wyposażenia. Druga generacja była do kupienia jednak z silnikiem benzynowym V6 3,7 MZI o mocy 276 koni mechanicznych, który przypadł do gustu miłośnikom sportowej jazdy. W 2012 roku pojawiła się trzecia generacja, którą pokazano w Moskwie. Zmienił się nie tylko wygląd nadwozia – wprowadzono m.in. nowoczesne wyposażenie kabiny oraz napęd 4×4. Standardowo Mazda 6 posiada systemy ABS i EBD, układ kontroli trakcji i stabilności toru jazdy, elektryczne sterowane szyby i lusterka, czujnik ciśnienia w oponach, klimatyzację, system i-stop i wiele innych innowacyjnych udogodnień.

Mazda 6 sedan- salon Mazda Warszawa Gołembiewscy

Mazda 6 – używane samochody dla wymagających

Mazda 6 trzeciej generacji produkowana jest do dziś i cieszy się bardzo dużym powodzeniem u kierowców. Czy jednak można nieco zaoszczędzić kupując starszą wersję i czy jest to opłacalna inwestycja? Dla kogo jest Mazda 6? Warszawa jest miastem, gdzie na drogach i parkingach pojawia się wiele aut tego typu – wybierają je zarówno młodzi kierowcy poszukujący dynamicznego i bezpiecznego auta, jak i dojrzali mężczyźni ceniący elegancję i wygodę jazdy. Doskonale zaprojektowana konstrukcja zapewnia zarówno frajdę z jazdy, jak i wysoką bezawaryjność oraz komfort – to właśnie najlepsze cechy, którymi pochwalić może się Mazda 6. Auta tej marki uznawane są za jedne z najbardziej niezawodnych – nawet egzemplarze pierwszej generacji z dużym przebiegiem nie sprawiają problemów i są tym samym stosunkowo tanie w eksploatacji. Do tej pory wyprodukowano już niemal 2,5 miliona sztuk, a jej popularność nie maleje. Potwierdza to też wiele prestiżowych nagród w międzynarodowych konkursach.

Używana Mazda 6 od sprawdzonego dealera

Gdzie jednak udać się, gdy marzeniem stanie się elegancka i dynamiczna Mazda 6? Używane samochody z giełd mogą być w różnym stanie – to czy kupimy prawdziwą „perełkę” czy też wyeksploatowany złom zależy w dużej mierze od szczęścia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest Mazda 6 używana z salonu. Taki zakup jest najbezpieczniejszy – sprawdzony i prawidłowo eksploatowany samochód dostarczy zawsze autoryzowany dealer Mazda. Serwis również jest ważny i dlatego najlepiej wybierać salon połączony z oficjalnym warsztatem marki. Gdzie zatem znajdzie się sprawna, bezpieczna i dobrze wyglądająca Mazda 6? Serwis Warszawa Gołembiewscy zapewnia duży wybór, korzystne warunki i profesjonalną obsługę.

Mazda 6 kombi - salon Mazda Warszawa Gołembiewscy