Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego pdf

0
126
Rate this post

Zdrowie odbija się często na naszej kondycji psychicznej i fizycznej, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wystarczy lekki dyskomfort ze strony organizmu, abyśmy poczuli się znacznie gorzej i stracili pewność siebie oraz radość życia.

Jeśli chcemy być zawsze w dobrej formie, powinniśmy zatroszczyć się także o nasze zdrowie. Przede wszystkim należy zacząć od profilaktyki, co pozwoli zapobiec poważnym problemom zdrowotnym. Warto zwracać uwagę na to, co jemy, jak siedzimy, ile się ruszamy. Bardzo dużo zależy od naszej diety – dostarczanie ciału niewystarczającej ilości składników odżywczych przyczynia się do niedoborów witamin, a czasem nawet i schorzeń.

Z kolei siedzący tryb życia oraz brak ruchu powodują bóle przede wszystkim kręgosłupa, ale także nadgarstków, głowy, brzucha i innych organów. W pracy przy komputerze powinniśmy robić w ciągu dnia przerwy na krótką gimnastykę, aby rozluźnić mięśnie. Po pracy powinniśmy także spróbować rozruszać nasze zastałe ciało przez spacery, ćwiczenia w domu lub na siłowni.