Sposoby na chrapanie

0
200
Rate this post

Chrapanie zdarza się każdemu z nas. Jak sobie z nim radzić? Istnieje wiele możliwości. Sposoby na chrapanie będą zależeć od tego, jakie podłoże ma problem.

Na początek warto wybrać się do lekarza. Lekarz rodzinny wypisze nam odpowiednie skierowanie – zwykle do laryngologa, który jest specjalistą od gardła, nosa i zatok. Chrapanie często bywa objawem kłopotów właśnie z zatokami i rozpoczęcie leczenia tego problemu zaczyna się od zdiagnozowania problemu z tą częścią ciała i zaplanowaniu odpowiedniego leczenia.

Czasami chrapanie jest bardziej powierzchownym problemem. Czasem wystarczy przekręcenie się na drugi bok, bądź spanie na brzuchu czy plecach. Będzie to zależeć od tego, w jakiej pozycji zwykle śpimy – należy ją zmienić i zobaczyć, jakie będą efekty. Inne sposoby na chrapanie, preferowane przez pasjonatów zdrowego żywienia to odpowiednia dieta i herbaty ziołowe. Działają one w niektórych przypadkach. Nie wiadomo jednak, czy są one rzeczywistym sposobem na chrapanie, czy działa tu autosugestia.