Stabilizator stawu skokowego

0
133
Rate this post

Uprawiając sport warto uważnie stawiać kroki, nie przemęczać naszego organizmu i stawów, aby później nie żałować. Może się okazać, że będziemy zmuszeni porzucić sport na dłuższy czas, ponieważ nie powiedzieliśmy dość w odpowiednim momencie. Przetrenowanie często prowadzi do kontuzji.
Naukowcy pokazują, iż w zdecydowanej większości bardzo dobre efekty daje postępowanie zachowawcze. Wskazaniem do interwencji chirurgicznej są bardzo rozległe urazy oraz nieskuteczne leczenie zachowawcze. Zabiegi operacyjne wykorzystują uszkodzone więzadła lub sztuczne implanty.Stopa stanowi podstawę szkieletu oraz całego układu lokomocyjnego. W dużej mierze to od niej zależy czy nasze stawy są stabilne. Trening stabilizacyjny spełnia trzy podstawowe role:
profilaktyka urazów
korygowanie istniejących wad postawy
wzmocnienie stabilizatorów i przywrócenie pełnej sprawności po urazie
Skręcenia stawu skokowego są jednym z najczęstszych urazów, które dotykają sportowców, ale równie często zdarzają się w życiu codziennym.
Nieleczone skręcenie  może być przyczyną przewlekłej niestabilności objawiającej się silnymi dolegliwościami bólowymi.  Stabilizator stawu skokowego jest szczególnie wrażliwy na wszelkie kontuzje i powinniśmy się o niego troszczyć i obchodzić jak z jajkiem.