Węgiel na ból brzucha

0
189
Rate this post

Zatrucia pokormowe to wbrew pozorom najczęstsze dolegliwości, na jakie skarżą się ludzie. Szybki, nieregularny tryb życia oznacza również jedzenie „na szybko” i „na mieście”. Chociaż takie posiłki są tanie i wygodne do spożycia, to jednak w domu możemy później odczuć konsekwencję diety fast-food. Bóle brzucha, konieczność częstego chodzenia do toalety i inne przykre dolegliwości to choroba, którą możemy pokonać prostymi środkami.
Domowa apteczka

Domowymi sposobami, którymi możemy wyleczyć ból brzucha, biegunki czy niestrawność to węgiel, jaki rozpuszcza się na łyżeczce wody. Chociaż dzieciom może zdecydowanie nie smakować, to jednak jest skuteczny. Inne lekarstwa z domowej apteczki to krople żołądkowe, nalewka z orzechów, sucharki i oczywiście gorzka herbata, która ma regulować szaleństwo naszego brzucha.

Nie bagatelizujmy biegunki

Węgiel to bowiem nie tylko ogrzewanie czyli najpopularniejszy opał, ale i lekarstwo naturalne, którego podstawowe właściwości to regulacja potrzeb wypróżniania. Dodatkowo węgiel medyczny nie jest drogi, dlatego warto zawsze mieć go w domu, bo może się przydać kiedy tylko poczujemy bóle podbrzusza, a nawet gorączkę czy wreszcie biegunkę. Nasz organizm będzie chciał pozbyć się toksyn, które utrudniają mu poprawne i zdrowe funkcjonowanie, a węgiel który wystarczy zażyć w niewielkich ilościach może przynieść nam ulgę. W innym wypadku będziemy męczyć się i odwadniać wiele dni, podczas których dojdzie do osłabienia i mniejszej wydajności.