Zerwane więzadło u psa bez operacji

0
204
Rate this post

Wątroba to jeden z ważniejszych organów w naszym organizmie: pracuje jak wielki kombinat chemiczny i ma naprawdę wiele zadań do spełnienia. Potrafi się też sama regenerować, jeśli tylko damy jej na to szansę. Dlatego warto wiedzieć jak o nią dbać, aby służyła nam w dobrym stanie do końca naszych dni.
1. Powinniśmy jadać regularnie i mniejsze posiłki, ale 5 razy dziennie (przerwa między posiłkami powinna wynosić około 3 godziny); przy takim systemie odżywiania wątroba łatwiej radzi sobie z oczyszczaniem organizmu.
2. Wątroba potrzebuje białka do własnej regeneracji, a więc jest ono konieczne w diecie; należy jadać chude mięso, ryby i produkty mleczne (do 2 % zawartości tłuszczu).
3. Nie powinno się jeść więcej niż 40 dag węglowodanów na dobę i dobrze żeby były to produkty jak najmniej przetworzone, a więc pełnoziarniste.
4. Owoców i warzyw powinno się jadać około jednego kilograma dziennie i 80% tego powinno być surowe.
5. Zamiast używać ostrych przypraw typu pieprz, ocet spirytusowy, ostra papryka i musztarda powinno się posiłki przyprawiać ziołami.
6. Dla dobra wątroby i odciążenia jej potrzebny jest także aktywny styl życia (podczas wysiłku toksyny są wydalanie wraz z potem, a to ją odciąża).
7. Warto zaszczepić się prze wirusowym zapaleniem wątroby typu A i B (przeciw C nie ma szczepionki), ponieważ zachorowanie na „żółtaczkę” może doprowadzić nawet do raka tego organu.